فیزیوتراپی کودکان

یک فیزیوتراپیست کودکان مداخله زودهنگام را برای کودکانی که ممکن است دارای تأخیرهای عصبی و رشدی و همچنین اختلالات حسی مرتبط با فیزیوتراپی برای کودکان باشند، ارائه می دهد. کودکان از نوزادان تا نوجوانان توسط فیزیوتراپیست کودکان درمان می شوند.

یک فیزیوتراپیست می تواند به کودک شما در موارد زیر کمک کند: مشکلات تعادل، وضعیت بدن، هماهنگی و مهارت های حرکتی درشت. مشکلات مفصلی، ماهیچه ای یا سیستم عصبی که باعث ضعف، درد یا مشکلات حرکتی می شود.

انواع فیزیوتراپی برای کودکان:

اینها انواع فیزیوتراپی کودکان است که کلینیک فیزیوتراپی ما ارائه می دهد:

  • فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی کودکان
  • مشکلات یادگیری فیزیوتراپی کودکان
  • فیزیوتراپی رشدی کودکان
  • فیزیوتراپی تنفسی کودکان
  • فیزیوتراپی مغز و اعصاب کودکان

کاربردهای فیزیوتراپی برای کودکان

پس از آسیب، فیزیوتراپیست ها برای کاهش درد، بهبود حرکت و کمک به بچه ها برای بازگشت به فعالیت های روزانه تلاش می کنند. آنها تمریناتی را به بچه ها آموزش می دهند که به آنها کمک می کند تا قدرت و دامنه حرکتی خود را بازیابند و همچنین به بچه ها و خانواده ها نشان می دهند که چگونه از آسیب های بعدی جلوگیری کنند.

نقش فیزیوتراپی برای کودکان

فیزیوتراپی به رشد، توانبخشی و بهبود مهارت ها و عملکرد حرکتی کمک می کند. فیزیوتراپیست ها ممکن است بر روی مهارت های حرکتی درشت مانند نشستن، ایستادن و راه رفتن و همچنین بهبود انعطاف پذیری، قدرت و استقامت کار کنند.

مزایای فیزیوتراپی برای کودکان

آنها تمریناتی را به بچه ها آموزش می دهند که به آنها کمک می کند قدرت و دامنه حرکتی خود را بازیابند و همچنین به بچه ها و خانواده ها نشان می دهند که چگونه از آسیب های بعدی جلوگیری کنند. همچنین فیزیوتراپی می تواند به کودکان در وهله اول پیشگیری از آسیب های ورزشی را آموزش دهد.

تمرینات فیزیوتراپی کودک

تمرینات تقویتی · ثبات مرکزی · حس عمقی · آموزش وضعیتی · تمرینات انعطاف پذیری · استقامت · قدم زدن · تمرینات تنفسی.

فیزیوتراپی برای کودک خاص

فیزیوتراپیست به کودکان دارای معلولیت کمک می کند تا حرکت و عملکرد بدن ناشی از مشکلات ماهیچه ها، استخوان ها یا سیستم عصبی را بهبود بخشند.

فیزیوتراپی کودکان چیست؟

فیزیوتراپی کودکان شاخه ای از فیزیوتراپی است که به مشکلات اسکلتی عضلانی بیماران بین 0 تا 18 سال می پردازد. آنها در تشخیص، مدیریت و پیشگیری از آسیب های جسمی و بیماری های مادرزادی کمک می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *