فیزیوتراپی اسپوندیلیت آنکیلوزان

فیزیوتراپی یکی از راه‌های فعال ماندن در صورت ابتلا به اسپوندیلیت آنکیلوزان است. فیزیوتراپی می تواند به کاهش سفتی مفاصل شما و بهبود وضعیت و انعطاف پذیری شما کمک کند، که می تواند درد شما را کاهش دهد. نوعی آرتریت التهابی است که می تواند باعث درد شدید شود و تحرک شما را محدود کند.

اسپوندیلیت آنکیلوزان یک شکل بالقوه ناتوان کننده اسپوندیلوآرتریت سرونگاتیو است. علامت اصلی درد التهابی ستون فقرات است. با گذشت زمان، برخی از بیماران دچار آنکیلوز و بی حرکتی ستون فقرات می شوند. این آسیب شناسی عمدتاً بر روی آنتزها تأثیر می گذارد، جایی که رباط ها، تاندون ها و کپسول ها به استخوان متصل می شوند.

چه فیزیوتراپی برای اسپوندیلیت آنکیلوزان استفاده می‌شود؟

آب درمانی. روش‌های کنترل درد. تمرین‌های تقویتی. طیف وسیعی از تمرین‌های حرکتی. فعالیت‌های قلبی عروقی. توصیه‌های قدم‌گذاری. تهیه تجهیزات تخصصی که ممکن است به شما در اطراف خانه کمک کند.

فواید اسپوندیلیت آنکیلوزان

اگر یک مورد شدید اسپوندیلیت آنکیلوزان دارید که شما را از کار باز می دارد، ممکن است واجد شرایط دریافت مزایای از کار افتادگی ماهانه از سازمان تامین اجتماعی باشید. شکلی از آرتریت التهابی است که اغلب در مردان جوان تشخیص داده می‌شود، اما می‌تواند بر مردان یا زنان در هر سنی تأثیر بگذارد.

 

 

انواع فیزیوتراپی برای اسپوندیلیت آنکیلوزان:

آموزش وضعیت بدن. بهبود وضعیت بدن برای مدیریت علائم شما کلیدی است. …

تمرینات تقویتی

تمرینات انعطاف پذیری و کششی

مدیریت درد و ورزش

فعالیت های فردی

بهترین فیزیوتراپ برای اسپوندیلیت آنکیلوزان

فیزیوتراپیست ها بهترین راه برای حرکت و نگه داشتن بدن (اصلاح وضعیت بدن) را به شما آموزش می دهند. آنها برنامه های ورزشی مخصوص شما را طراحی و تجویز می کنند .

نکات فیزیوتراپی برای اسپوندیلیت آنکیلوزان

چند نکته از فیزیوتراپیست ها در مورد مدیریت آنکیلوز در مورد وضعیت خود بیشتر بدانید. با ارزیابی شروع کنید. وضعیت بدن را خوب حفظ کنید. ارگونومی خوب را تمرین کنید. ورزش کن خوب بخوابی. تکنیک های مدیریت درد را بیاموزید.

چگونه با اسپوندیلیت آنکیلوزان بنشینیم؟

نشستن از یک صندلی با پشتی بلند و سفت برای صاف نگه داشتن ستون فقرات خود استفاده کنید. مطمئن شوید که دنبالچه شما با پشتی صندلی شما تماس دارد. پاهای شما باید روی زمین صاف باشد و زانوهای شما زاویه قائمه داشته باشند.به جلو خم نشوید یا آرنج خود را در مقابل خود قرار ندهید. از روی هم زدن پاها خودداری کنید.

چگونه می توان اسپوندیلیت آنکیلوزان را بهبود بخشید؟

هیچ درمانی برای اسپوندیلیت آنکیلوزان وجود ندارد، اما درمان‌ها – از جمله داروها (مانند داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی، یا و داروهای بیولوژیک) و فیزیوتراپی – می‌توانند درد و سفتی را کاهش داده و  پیشرفت بیماری را کاهش دهند.

چگونه با اسپوندیلیت آنکیلوزان ورزش کنیم؟

فعالیت‌های بهینه برای کمک به مدیریت اسپوندیلیت آنکیلوزان فعالیت‌های کم یا بدون تأثیر، مانند یوگا، تای چی، شنا، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری برای افراد مبتلا به درد مفاصل بهترین هستند. تمرینات برای ممکن است در خانه یا در باشگاه، یا در یک برنامه فیزیوتراپی گروهی یا فردی انجام شود.

آیا فیزیوتراپی برای اسپوندیلیت خوب است؟

فیزیوتراپی در بیماران مبتلا به اسپوندیلیت آنکیلوزان مفید است و در حالی که تحقیقات بیشتری مورد نیاز است، گسترش برنامه‌های ورزشی سنتی که شامل اجزای هوازی و قلبی تنفسی همراه با آموزش بیمار می‌شود، ممکن است نتایج را برای بیماران مبتلا به اسپوندیل آرتریت محوری غیررادیوگرافی نیز بهبود بخشد.

 

چه تمریناتی به اسپوندیلیت آنکیلوزان کمک می کند؟

بهترین تمرینات برای اسپوندیلیت آنکیلوزان. برای کشش ستون فقرات خود را فشار دهید. برای استقرار بهتر روی دیوار بنشینید. پلانک برای یک هسته قوی تر.برای شل کردن باسن سفت، بلند کردن پاهای ایستاده را امتحان کنید. برای کشش گردن خود چانه را انجام دهید. شانه های خود را بچرخانید تا شل شوند.

 

چرا ورزش به اسپوندیلیت آنکیلوزان کمک می کند؟

ورزش برای کمک به افراد مبتلا به اسپوندیلیت آنکیلوزان برای حفظ حرکت و عملکرد مفصل بسیار مهم است. همچنین می‌تواند به کاهش درد، بهبود وضعیت بدن، مقابله با عدم تعادل ماهیچه‌ای، آسان‌تر کردن تنفس، و افزایش کیفیت کلی زندگی شما کمک کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *